Имената на наградените в ХХVII Национален конкурс за изпълнение на унгарска и българска литература бяха обявени на 11 май по Телевизия Шумен

Журито на конкурса в състав: проф. Здравко Митков (председател), доц. Юрий Дачев, Йоана Буковска Давидова взе следното решение:

 

ПЪРВА ГРУПА – ученици до 11 години:
І  –
Йово Лазаров                                     https://youtu.be/zMdNDoeJNuo
ІІ – Виктория Върбанова                            https://youtu.be/tqEc_NuVVr4
ІІІ –
Валентин Ламбрев                               https://youtu.be/K3zxqYos6pE

              

СПЕЦИАЛНА НАГРАДА НА ФИРМА „АЛКОМЕТ“

Кристиян Ламбов                          https://youtu.be/9jzoQEFXtww

Иван Шаралиев                             https://youtu.be/XW04GpiNIfM

 

НАГРАДА НА ПОСЛАНИКА НА УНГАРИЯ – предметна

Доминик Мур                                 https://youtu.be/c2PgQCDKm1M

Тимеа Чутак-Гади                          https://youtu.be/tcEgr7dmKpo

 

ВТОРА ГРУПА – ученици над 11 години:

 

1. подгрупа 11-15 години

І              Явор Дарелов                           https://youtu.be/UdyB_VuYz5M
IІ             Дилек Чуфадар                          https://youtu.be/Z4mBqdBdc0g
ІІІ           
Никита Владимирова                  https://youtu.be/YMdKYfinIQg

 

СПЕЦИАЛНА НАГРАДА НА ФИРМА „АЛКОМЕТ“

Владислава Георгиева                https://youtu.be/C5ALqWsxIX0

 

2. подгрупа 15-18 години

І              Габриела Докова                         https://youtu.be/-pphQSV9jY0

IІ.            Александра Станиславова              https://youtu.be/08x8LylkmWU

ІІІ            Елица Горанова                             https://youtu.be/E-1tmVqClHA

 

НАГРАДА НА УНГАРСКИЯ КУЛТУРЕН ИНСТИТУТ – една седмица в Унгария

Габриела Докова

 

СПЕЦИАЛНА НАГРАДА НА ФИРМА „АЛКОМЕТ“

Даниел Ганев                               https://youtu.be/wigY1AR3n4g

Невена Пламенова                       https://youtu.be/pUQ_HzKaIN0

 

ТРЕТА ГРУПА – непрофесионалисти:
І             
Божидар Казаков                      https://youtu.be/fTSUDwSuC6k
IІ             Йордан Кожухаров                      https://youtu.be/SqM-O1i3iOU
ІІІ           
Бистра Величковa                       https://youtu.be/2J9oaUfUQGE

 

СПЕЦИАЛНА НАГРАДА „ИВАН ПОПОВСКИ“

Стилиян Стоянов                      https://youtu.be/HDahMmUxg7w

 

СПЕЦИАЛНА НАГРАДА НА ШУ „ЕП. К. ПРЕСЛАВСКИ“

Иван Савов                                      https://youtu.be/nqo_byriARQ

 

ПЕТА ГРУПА – артисти-професионалисти:
І             
Александър Александров         https://youtu.be/v8j28Z22J_A
ІІ             Христина Джурова                       https://youtu.be/V3Ar_pPtPxQ
ІІІ           
Найден Банчевски                        https://youtu.be/TKqIdzuQtJQ

 

ГОЛЯМА НАГРАДА „ВЛАДИМИР ТРАНДАФИЛОВ“ ОТ МИНИСТЕРСТВО НА КУЛТУРАТА – за изключително художествено изпълнение

Даниел Цочев                                https://youtu.be/muhiU7dtgws

 

НАГРАДА НА ОБЩИНА ДЕБРЕЦЕН И ТЕАТЪР „ЧОКОНАИ“ (ДЕБРЕЦЕН) – посещение в гр. Дебрецен, Унгария

               Ивайло Диманов                          https://youtu.be/rmgnkZkTsTk


КАТЕГОРИЯ „ДИГИТАЛНА ПОЕЗИЯ С НОВАТЕЛ“ 
I             
Антон Жеков                                 https://youtu.be/9Ua4c_2FNN8
II             Радослав Пеев и Добромир Пеев     https://youtu.be/GtoLBW99spI

III           
Дамян Красимиров Донгов              https://youtu.be/VvpmTGqhfWQ

 

НАГРАДА НА ГИЛДИЯТА НА АКТЬОРИТЕ КЪМ СЪЮЗА НА АРТИСТИТЕ В БЪЛГАРИЯ

Християна Стоименова                https://youtu.be/_Tarusf32Lw

 

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА НА ЖУРИТО

Стефан Войводов                          https://youtu.be/GpEgaPBOojg

 

 

Заключителна среща между организаторите - г-жа Сандра Мишкеди, директор на Унгарския културен институт и г-н Найден Косев, заместник-кмет на Община Шумен - и журито: https://www.youtube.com/watch?v=Dypef_km12g&t=165s

Наградата "Иван Поповски" е обявена от дъщерята на Иван Поповски - Виктория Поповска: https://www.youtube.com/watch?v=-b4zfIoaxkE

Ютюб-канал на Община Шумен: https://www.youtube.com/channel/UChecRpLSb7WQHEZcbAIKc7w/videos

Ютюб-канал на Рецитаторския конкурс: https://www.youtube.com/channel/UC42JceTj5wpeyenJ27TLVxA/videos